איך מרוויחים כסף מאתרים

קיימות 2 דרכים עיקריות להרוויח מאתר באינטרנט
א. למכור: האתר יציג מוצרים למכירה למשתמשים. אפשר למכור גם תכנים: מידע, סרטונים, קטעי קול וכו׳. המכירה יכולה להיות ישירה ומוחלטת, או שהמשתמש יצטרך לחדש את התשלום כדי להמשיך להנות מהמוצר שאתם מוכרים (מנוי). בהתאם למודל העסקי שלכם.
 
ב. מודעות: האתר יציג לגולשים באתר מודעות שיווקיות, וחלק מהכסף שהמפרסם משלם כדי להציג למודעה ילך אליכם.
שיטה זו מתאימה בעיקר למי שהאתר שלו מתבסס על תכנים.
 
יש מודעות מכל מיני סוגים: ״בלוק״ באתר, מודעה שצמודה לחלק התחתון שלו, מודעה שבאה כחלק מרשימת הנושאים שהאתר מציע (בדרך כלל תסומן כ״תוכן שיווקי״).
הספקים העיקריים של מודעות הם: גוגל ו- outbrain.
 
בדרך כלל המפרסם משלם לספק כדי להציג את המודעות שלו בכל מיני אתרים. הספק יודע להתאים אילו מודעות רלוונטי להציג באתר שלך. חלק מהגורמים בהם הוא מתחשב הם נושא האתר, חיפושים קודמים ומתחרים ככה שלא יוצגו באתר מודעות של המתחרים שלו.
גוגל לדוגמה, נוקטים בפעולות רבות על מנת לבצע בהצלחה התאמה מסוג זה, ככה שהסיכוי שגולש שנחשף למודעה ילחץ עליה יגדל בצורה משמעותית.
על כל אלה הספקים גובים תשלום. מקובל לתמחר מודעה שאנו מציגים בעיקר לפי ״קליק״, כאשר גולש לוחץ עליה.
מקובל גם, אם כי פחות נפוץ, לתמחר לפי כמה גולשים ראו אותה. בכל תחום מחיר ה״קליק״ משתנה.
וכך, אם על כל ״קליק״ המפרסם משלם לדוגמה שקל אחד- חלק מאותו שקל הולך לבעל האתר שפרסם את המודעה- אנחנו, וחלק לספק הפרסומות.
קיימים מודלים נוספים, אם כי הם רלוונטים יותר כאשר אנחנו מחפשים לפרסם את אתרנו.
 
על מנת להצליח לפרסם מודעות בצורה אפקטיבית, נשאף להציג תוכן איכותי שימשוך את גולשינו להישאר באתר זמן רב. בנוסף, העלאת תכנים חדשים חשובה כדי לגרום לגולשים לחזור לאתרנו.
 
 
קיימים אתרים רבים שמהווים מקור הכנסה נוסף לבעליהם, ואפילו אתרים שהם עצמם מוצר של חברה, עליו מתבססות כל הכנסותיה. בעידן של היום, המון אנשים “קטנים” בוחרים למנף את האינטרנט למקור הכנסה נוסף. בפשטות שבה זה קורה, קשה להבין למה לא.
 
 

Call Now Button